Sağlıklıatıştırma

Karma… Hinduizm’in yaşamı bir neden sonuç ilişkisi içerisindeki gelgitlerle resimleyen karma felsefesi, insanın yaptığı iyilik ve kötülüklerin ileride bir şekilde kendisine döneceğini anlatır. Malatyapazarı‘nın karma ürünü atıştırmalık olarak temelinde bu felsefeyi yansıtıyor. Vücudunuza nasıl bakarsanız size o şekilde cevap verir. Devamlı fast food ve hamur işiyle beslenip sonucunda kilo alan kişiler karma felsefesinin iyi bir örneği. Beslenmenizde küçük değişiklikler yaparak daha sağlıklı alternatiflerle belki dünyayı kurtaramaz, benzin fiyatlarını düşüremezsiniz  ama limango ve markafoni‘den aldığınız kıyafetlere beden sıkıntısı olmadan girersiniz. Veya her yaz başında diyetisyene gitmekten ya da her yaz değişen rejim listelerinden kurutalabilirsiniz.

Malatyapazarı Karma serisi bir kaç farklı üründen oluşuyor. Seri Kuruyemiş ve kuru meyve karışımlarından oluşmakta ve bir kaç yıl önce girdiği atıştırmalık pazarında yeni bir soluk getirmiş durumda. Türkiye’de yavaş ta olsa dengeli beslenme bilincinin artmasıyla bu tür ürünlerin pazar paylarının zaman içerisinde artıracaktır.  Bisküvi, kek, simit yiyerek büyüyen bedenler kuruyemiş ve kurumeyvelerle tekrardan incelmeye çalışıyor. Kek – bisküvi – kuruyemiş – kurumeyve döngüsü de  kendi içerisinde bir karma oluşturuyor.

Karma paketinin içinde Kavrulmuş Badem, Kavrulmuş Kaju, Antep fıstığı içi, Fındık içi ve Kavrulmuş Leblebi bulunuyor. Toplam 40 gr. lık paket kontrollü atıştırmak için oldukça yeterli. Peki Karma kaç kalori derseniz ? Yaklaşık 260 kalori içeren bu ürün içerdiği vitaminler ve mineraller açısından da oldukça zengin.

Benzincilerde de satılan Malatyapazarı Karma işyeri yanısıra yolda olduğunuz zamanlarda açlığınızı bastırmak için en sağlıklı atıştırmalıklardan biri. Hatta en sağlıklısı 🙂

Reklamlar