Eti’nin kekleri gerçekten çok lezzetli. Bisküvi ve kek kategorilerinde Ülker ve Eti, Türkiye gıda pazarının büyük bir bölümüne sahip olurken Eti özellikle kek ürünleriyle Ülker’den farklılaşıyor. Eti’nin yeni çıkardığı mini keklerden birisi Eti Goa. Eti Goa, pop kek serisinin yeni üyesi. Eti Goa pazara sürülene kadar muzlu pop kek favorimdi, Goa ile bu düşüncem değişti.

Goa Hindistan’ın batısında bir eyalet ismi. Özellikle yabancıların tatil amaçlı gittiği GOA bölgesi el değmemiş kumsallarıyla yabancı gezginler için olağanüstü deneyimler vadediyor. Tahminim Eti yeni ürününe GOA ismini uygun görürken, bu yeni kekten aldığınız hazzı düşünmüş olabilir.

Goa tatili Hindistan

Eti Goa’nın dışında çikolata kaplaması bulunurken, kaplamanın altında leziz kek ve kek içerisinde fındıklı çikolata sosu bulunmakta. Goa’nın fındıklı çikolata sosu benim için Ülker’in klasikleşmiş 9 katlı waferi kadar etkileyici. Birinci ısırıktan sonra dayanılmaz bir istekle ikinci ve üçüncü ısırığı almak istiyorsunuz. Bu dayanılmaz lezzetin 56 gr.lık minik paketlerde satılması bence olumlu. Bu şekilde kendinizi zor da olsa kontrol edebiliyorsunuz.

Eti GOA’nın besin değerlerine bakacak olursak,

100gr. da 456 kalori protein 4.1 gr Yağ 24gr. Karbonhidrat 60.9 gr Şeker 31 gr Lif 2.3 gr. Sodyum 160 gr.

içindekilere baktığımızda ise genelde endüstriyel kek ve bisküvi üretiminde kullanılan maddelerin kullandığını görmekteyiz.

Sanırım bağımlılık yapacak yeni bir atıştırmalıkla tanıştım. Atıştırmalık dolabımda bulunan keklerin arasına bir yenisi eklendi. Teşekkürler Eti !

Reklamlar