Eti Kombo !  Carrefour’da bisküvi reyonunda başka bir ürüne göz atarken, farklı ambalajı ve şekliyle dikkatimi çeken bir bisküvi oldu. Eti Kombo ufak bir pakette sunulan bir atıştırmalık olmasına rağmen  başlangıçta şekliyle ilgi çekmeyi başarıp sizi denemeye teşvik ediyor. Paketleme ve yerleştirme sırrı yanısıra ürünün isimlendirilmesinde kullanılan kombinasyon kökenli kombo kelimesi, bu lezzetli bisküvinin içerisinde farklı lezzetlerin karışımını barındırdığı fikrini vurguluyor.

Sonuçta bir paket aldım ve denedim.  Parmak şekilli bu bisküvi 6 adetlik paketlerde satışa sunuluyor. Bisküviler çikolataya batırılıp kavrulmuş hindistan cevizi ile kaplanmış. Bisküvi çikolataya batırma işlemi yapılırken elinizi çikolataya bulaştırmadan tutmanızı sağlamak için, tamamını batırmak yerine,  yaklaşık 2 parmak genişliğinde bir alan batırılmamış. Bunu ancak paketi açıp  ilk bisküviyi ele aldığınızda anlayabiliyorsunuz.

Kalorisi hesaplı ara öğünler

Özellikle bounty gibi hindistan cevizli çikolata veya bisküvileri sevenlerin bu ürünü seveceklerini düşünüyorum. Bisküvinin kıtırlığı ve hindistan cevizinin kavrulmuşluk oranı bence tam kıvamında ayarlanmış.

Toplam 75 gr. lık 6 adet bisküviden oluşan bu keyifli atıştırmalık paketi yaklaşık 360 kalori ve 15 gr. yağ içerirken 4 gr.da protein içermekte

Kombo kelimesi özellikle street fighter oynamış gençlerin lugatında yer alan oldukça popüler bir sözcük. Bu oyunun baş aktörleri Ryu ve Ken bu bisküviyi tadabilselerdi eminim oldukça hoşlarına giderdi.

kombo bisküvi

Eti Kombo bisküvinin en keyifli kısmı bitirişi !

Reklamlar