Kinder İtalya’nın en büyük atıştırmalık gıda üreticisi  Ferrero’nun ana markası. Ülkemize 1980’lerin ortasında Kinder sürpriz ile giriş yapan Kinder markası, yumurta şeklinde çikolata ile bir anda 1980’li jenerasyonların favori çikolatası haline gelmişti.

Benim gibi yumurta sevmeyen birisini yiyebileceği tek yumurtaydı. Yumurtanın hiç bir çeşidine, omlete bile sevgi duymayan ben ancak bu şekilde kandırılabilirdim. Yumurta şeklinde çikolatayla 🙂  Kinder sürpriz’i ısırırken bile içinden gerçek yumurta çıkacak diye şüphe eder dururdum. Arkadaşlarımla beraber çıkan oyuncaklardan koleksiyon yapma tutkusu, bizi her bakkala gidişimizde kinder sürpriz yumurta seçmeye yöneltirdi.

Kinder Sürpriz Kalori

Kinder Sürpriz 

Çocukların sürprizlere olan sevgisinden yola çıkarak geliştirilen bu ürün bence son 30 yılın çocuklara yönelik sunulan en başarılı atıştırmalık ürünlerden birisi. Toblerone, Eti Cin gibi şekliyle akılda kalabilen bir ürün. Şimdiye kadar kinder yumurtaları için 8000’den fazla oyuncak tasarlanmış. Bir oyuncak firmasının bile bu kadar farklı oyuncağı var mıdır ? Zannetmiyorum.

Ürünün fiyatı ağırlığına göre yerli çikolatalara göre pahalı görünmekle beraber aslında oyuncakta satın alındığını düşündüğünüzde fiyat kesinlikle fazla değil. Bir çok satış noktasında tek sürpriz yumurta 1.7 tl iken 3’lü setler halinde satılan yumurtalar 4.9 TL’ye satılabiliyor.

 

Kinder oyuncaklarından

Kinder Oyuncaklarından Mamut

Kinder oyuncakları

Kinder Oyuncaklarından Snoopie

Kinder Oyuncakları

Oyuncaklar arasında Disney karakterleri oldukça popüler

 

 

 

 

 

 

Bu efsan atıştırmalık ürünün içinden çıkan oyuncakların tüm listesine bu linkten bakabilirsiniz.

Besin Değerleri

Kinder sürpriz yumurta toplam 20 gr. ağırlığında ve bir sürpriz yumurta 120 kalori ve 7 gr. yağ içermekte.

İçindekiler 

Sütlü çikolata %47 (şeker,süt tozu, kakao yağı, kakao kitlesi, emülgatör (soya lesitini),vanilin aroması). Sütlü dolgu bileşenleri: (Yağsız süt tozu, Şeker, Bitkisel yağ, Sade yağ, Emülgatör (soya lesitini), Vanilin aroması.

Tüm üründe Toplam kakao kuru maddesi %15, Toplam süt kuru maddesi %32, Sütlü Çikolatada: Toplam kakao kuru maddesi min % 25.

 

Reklamlar