Yaşamımız git gide fast food önderliğindeki gıda markalarının ürünleriyle kuşatılırken, aralardan amatör ruhla sağlıklı atıştırmalık ürünler üreten ve piyasaya sürülmesi sağlıklı beslenme ve yeni nesiller  adına umut verici. Saf snacks bu gelişmenin güzel örneklerinden birisi. The Lifeco‘nun geliştirip dağıtımına başladığı Saf to go serisi ağırlıklı olarak raw cooking konseptine uygun olarak hazırlanmış  kuruyemiş ve kurumeyve karışımlarından oluşmakta ve 40 gr.lık paketlerde satışa sunulmakta. Saat 3- 4 arası karnınız acıktığında kahve, çay yanına kek / pasta yerine bu atıştırmalıklarla kendinize daha keyifli ve sağlıklı bir tercih yapabilirsiniz.

Geçen cafe nero ziyaretimde denediğim Kuru portakal, naturel fındık, cranberry ve kuru üzümden oluşan saf to go karışımını denedim ve memnun kaldım. Fiyatın biraz pahalı olmakta olduğunu düşünmekle beraber afiyetle yerken aslında kendinize farkında olmadan iyilik  yapmaktasınız.  Saf to go atıştırmalıkları, Cafe Nero’da satılan Kek veya pastalardaki yüksek kalori ve kötü yağ yerine daha düşük kalori ve faydalı yağlardan oluşan bu karışımlarıyla daha iyi gıdalarla atıştırma alışkanlığı kazanmanıza yardımcı oluyor. Bu bir çoğumuzun farkında olmadığı gerçekten önemli bir ihtiyaç. Ayrıca bu atıştırmalıkların uzun süreli tokluk etkisi yaratması da ayrı bir fayda.

Kalorisi hesaplı ara öğünler

Life co wellness alanında yaptığı çalışmalarla bu alanda öncü bir şirket. Yaşam kalitesini artıran bir çok ürünün Türkiye distribütörlüğünü yapan Lifeco, Saf restaurant ve saf snacks ile doğru bir alana yönelmiş durumda. Umarım fast food alanında yaşanan gelişimin benzerini önümüzdeki yıllarda bu alanda ortaya çıkan yeni ürünlerle görmeye devam ederiz.

İstanbul’un bazı bölgelerindeki Cafe Nero mağazalarında ve Mac spor salonlarında bulunan Saf to go snacks 40 grlık atıştırmalık paketlerde ve fiyatı 4 ile 7 tl arasında değişmekte.

Reklamlar