Biscolata markası geçen 2012 yılındaki lansmanla beraber başladığı reklam dalgasıyla  bayanların gönüllerini fethetmeye devam ediyor.  Genellikle bayanların obje olarak kullanılıp erkeklerin aklında kalıcı etki bırakma taktiğini bu sefer kullanarak Biscolata başarıyor. Atıştırmalık ürünlerde çizgi film karakteri ve ünlüleri kullanma oldukça yaygın bir tanıtım taktiği. Seda Sayan – Lays ile Pamela Anderson ise Cipso ile akıllarda yer almıştı. Biscolata’nın üreticisi olan Şölen Çikolata, çikolata ile bisküvinin farklı aromalarla kaynaştığı Biscolata lezzetleri için starz, moodz, stix, pia ve dublex isimli 5 farklı ürün ortaya çıkarmış durumda.

Yurt dışında Nestle, Yorkie markasını  ‘ it’s not for girls ‘ sloganıyla sadece erkeklere yönelik bir ürün gibi konumlandırmakta. Yaklaşık 30 yıldır piyasada olan bu ürün bazen bir ürünü herkesin almasını hedeflemektense, spesifik bir segmente yönelik konumlandırmayla marka bağımlılığı yaratılabileceğinin iyi bir kanıtı.

Kalorisi hesaplı ara öğünler

Yorkienin pazarlama stratejisini benimseyen Biscolata, Yorkie’nin tersine erkekleri değil kızları hedef aldı. Kızları hedeflerken de latin kökenli erkek modellerle kızların öncelikli olarak beyinlerine değil, kalplerine hitap etmeye çalıştı. Carlos Martin, Kristopher Kranz, Cedric Francis Patrick Denuwelaere, Bruno Soara Amoro, Mariano Nicolas Mazzini  Biscolata’nın bu proje için seçmiş olduğu erkek modeller.  Reklamlar modellerin farklı lokasyonlarda, karakterlerine uygun şekilde ürün sunumu yaptıkları film serisinden oluşmakta.

Biscolata Starz

Biscolata Starz

Nestle Yorkie

Nestle Yorkie

biscolata reklamı erkekler

biscolata reklamı erkekleri

Gıda sektöründeki şirketlerin marka yaratma adına cesur hareketlerde bulunup kendine pazar yaratma çabasında olması gerçekten takdir edilmesi gereken bir nokta. Reklam sınırlarının  çok iyi çizilmesi gerekiyordu. Aksi takdirde  biscolata markası doğmadan ölebilirdi.

Reklamlar