Kahvaltı günün en önemli öğünüyse, Müsli kahvaltıların prensidir... Almanya’da geçerli olan bu düşünce Türkiye’de pek geçerli değil. Almanya’da sabahları tüketilen müsliye karşılık ülkemizde simit, poğaça gibi hamur işi ürünler kahvaltıların vazgeçilmezleri.  Ülkemizde geleneksel kahvaltılık ürünlerinin yanısıra özellikle, 1980’lerden başlayarak  çocuklara yönelik kahvaltı ürünlerinde büyük bir değişim yaşandı. Bal, reçel, beyaz peynir yanına 1980’lerde sarelle, nutella, çokokrem gibi ürünlerin katılımıyla  şenlenmeye başlayan kahvaltılık ürünler pazarında, 1990′ larda yulaf ve mısır gevreği bazlı ürünlerin katılımıyla daha sağlıklı alternatifleri market raflarında görmeye başladık.

Kalorisi hesaplı ara öğünler

Değişen yaşam koşulları özellikle şehirlerde yaşayan insanları beslenme konusunda da daha hızlı çözümler bulmaya zorluyor. Fast food ürünlerin yaşamamıza katılmasının temel sebebi de aslında değişen yaşam tarzları. Herşeyin kolayına kaçmayı seven 80’ler jenerasyonu, fast food yiyeceklerle büyürken, bir yandan da evde yemek yapmanın verdiği üşengeçlikle, yemeksepeti gibi online yemek siparişi verilen bir platformun büyümesinin ardındaki büyük güç oldu. Kahvaltılık ürünler pazarında ise rahatlık ve zaman kısıtından dolayı  daha sağlıklı ve çabuk hazırlanan kahvaltılık ürünler  pazar paylarını düzenli olarak artırdı.

Meandmuesli.com ülkemizde toplam büyüklüğü 350 milyon TL olan müsli ve  cornflakes pazarında yeni bir iş modeli ile kendine yer bulmaya çalışıyor. Kendi müslini kendin yarat sloganıyla, websitesi üzerinden müşterilerin müsli içeriğinin kendilerinin seçip sipariş vererek kendilerine özel, sağlıklı bir kahvaltı alternatifi yaratmalarına olanak sağlıyor.

müsli

meandmuesli  – günlük  kahvaltı ritüeli

Daha önce suslumusli.com‘dan bir sipariş vermiştim. Bu sefer denemek için meandmuesli‘den bir sipari vereceğim. Meandmuesli ile suslumusli’nin temel farkı, markalardan birinin organik ürün kullanırken, diğerinin konvansiyonel ürünler kullanması. Bu fiyatlara da yansıyor ama büyük farklardan bahsetmiyoruz. Suslumusli’de 500 gr.lık paket fiyatı 10 TL’den başlarken Meandmuesli’de fiyatlar 18 TL’den başlıyor. 2 marka da kargo aracılığıyla Türkiye’nin her yerine gönderim yapmakta.

Reklamlar