Elma en sevdiğim meyvelerden birisi, yaz kış severek tükettiğim bu meyvenin farklı formlarda sunulması hoşuma gidiyor. Elma cipsi, kurutulmuş elma, elmalı turta gibi katkı maddesi içermeyen doğal yiyecekler her zaman mutfağımın köşesinde bulunur. Elma soda, kolaya alternatif arayan kişiler için bence iyi seçeneklerden birisi. Ama konsantre meyve sularından ziyade, içinde meyve oranı yüksek oranları tercih ediyorum. Konsantre meyve sularına girdiğiniz zaman meyve suyundan çok, tatlandırılmış su içmiş oluyorsunuz. 

Martinellis ilk tesis

Martinellis  Kaliforniya’da ilk tesis

Dün denediğim Martinelli’s Sparkling Apple Juice için yorumum “çok başarılı” olacak. İçeirken elma suyu ile sodayı beraber içtiğinizi hissediyorsunuz. 296 ml.lik şişede sunulan bu lezzetli içecek bence gazlı içecek kategorisindeki ürünler arasında daha fazla ilgiyi hakkediyor. Ürünle ilgili tek handikap fiyatı. Fiyat karşılaştırmasına girdiğiniz zaman ithal bir ürün olması sebebiyle yerli rakiplerine göre oldukça yüksek bir perakende satış fiyatına sahip.  Sırma Schorle’ye göre daha lezzetli ve içtiğiniz zaman kendinizi gerçekten daha iyi hissetmenize yardımcı oluyor. Piyasadaki meyveli sodaların içeriklerine baktığınız zaman (Sırma C vitaminli vs. ) sağlıklı bir şey içiyorum galiba fikri kafanızdan tamamen siliniyor. Bir şişe martinellis 180 kalori içeriyor ve fiyatı 3,5 TL.

Martinellis reklamı

Martinellis reklamı

Martinelli’s Elma suyu bu açıdan iyi bir alternartif. Eğer ABD’de satılmakta olan büyük boy ürünlerini Türkiye piyasasına sürmek isterlerse kendilerine bu pazarda daha fazla yer olduğunu düşünüyorum.

Reklamlar